Jimten

Jimten, S.A. został założony w 1965 roku w Alicante (Hiszpania) przez dwóch braci Juana i Manuela Ten, którzy postanowili ułatwić pracę zaprzyjaźnionym hydraulikom przez zastąpienie ołowiu łatwiejszym w montażu tworzywem sztucznym. Prawdopodobnie w najśmielszych planach nie przewidywali, że w krótkim czasie nazwa Jimten utworzona z pierwszych liter imion braci oraz ich nazwiska zacznie być kojarzona z nowoczesnością w branży sanitarnej.
Wykonane z polipropylenu, elektronicznie kontrolowane odpływy i syfony zdobywają najwyższe miejsca wśród rankingów prowadzonych wśród instalatorów i końcowych użytkowników.
Pozornie błahe udogodnienia w postaci podwójnie nacinanych gwintów czy elastycznych uszczelek sprawiają, że po syfony Jimten sięgają coraz szersze rzesze odbiorców. Normatywne wysokości zasyfonowania sprawiają, że produkty firmy Jimten spełniają po prostu swoją rolę. Samoczyszczące konstrukcje odpływów, efekty samosmarowania na styku teflonu i stali nierdzewnej przekonują do siebie kolejnych instalatorów.
Dzisiejszy Jimten S.A., to potężna, dysponująca ogromnym magazynem form, nowoczesna fabryka.